Je to pre mňa vhodné?

Ako každá skrášľovacia procedúra , ani permanentný makeup nie je vhodný pre každého . Prosím prečítajte si sekciu kontraindikácie, tam nájdete všetky informácie o tom či ste vhodná kandidátka. Ak si aj potom nebudete istá, môžete nás kontaktovať sms-kou alebo whatsapp na čísle +421949226726

Bolí to?

Nie , ale samozrejme každá z nás má iný prah bolesti. Často klientky prirovnávajú pocit z tetovania k "pomalému trhaniu obočia". Pri zákroku sa používa anestetikum a veľa krát mi klientky dokonca pri procedúre zaspia.

Je pred zákrokom potrebná konzultácia?

Konzultáciu robím bezprostredne pred zákrokom, kde spoločne vyberieme vhodnú techniku podľa vašej pleti, hustoty chĺpkov a preferencií. Pokiaľ nemáte starý permanentný makeup alebo vážne zdravotné kontraindikácie k zákroku, tak vo väčšine prípadov nie je potrebné konzultovať vopred.

Ako dlho mi tetovanie vydrží ?

Obočie vytetované či už Púdrovou metódou alebo Microbladingom vydrží cca 2-3roky . Všetko záleží na tom či ste sa po zákroku o obočie riadne starali, či sa často opaľujete, aký máte typ pleti, požívanie UV faktoru, hormonálne zmeny, celkový životný štýl, absolvovanie laserových alebo chemických ošetrení, a na rôznych iných faktoroch ktoré nevieme predvídať. Po 18 mesiacoch je vhodné obočie znovu pretetovať aby sa oživila farba- samozrejme je to len doporučenie , ak Vaše obočie vyzerá stále dobre, môžete osvieženie farby oddialiť.

Ako dlho sa tetovanie hojí?

Cca 7 až 10 dní -toľko trvá kým odpadnú chrastičky. Obočie však môžeme považovať za kompletne zahojené až po 5-6 týždňoch od zákroku.

Môžem si vybrať farbu?

Mám k dispozícií rozmanitú škálu pigmentov , ktoré sa hodia ku všetkým farbám vlasov a podtónom pleti.. Berú sa samozrejme do úvahy vaše preferencie ak chcete výraznejšie obočie než je vaša farba chĺpkov na obočí. Treba vždy brať do úvahy že farba po zahojení zbledne o cca. 50%.

Aké pigmenty používate?

Používam PHIBROWS pigmenty  ktoré spĺňajú REACH 2022 a sú plne schválené na používanie v Európskej Unií.

Koľko trvá zákrok?

Zákrok trvá od vášho príchodu až po odchod zväčša 1.5 hodiny. Všetko záleží od hustoty vášho obočia a efektu ktorý chceme dosiahnuť. Korekcia trvá cca 40 minút až hodinu a Osvieženie farby 1-1.5 hod. 

Treba prísť na korekciu?

Áno. Korekcia je potrebná asi u 99% žien. V závislosti od tipu pleti sú niekedy potrebné aj dve korekcie (hlavne pri nedodržiavaní starostlivosti a pri mastnejšej pleti).

Ako často treba chodiť na pretetovanie?

Osvieženie farby sa doporučuje po 18 mesiacoch, keď´ už je farba pomerne vyblednutá ale tvar je stále pekne vidno , aby sme ho nemuseli znova vymeriavať. Ak máte obočie aj po 18 mesiacoch stále pekné, môžte počkať s osviežením aj dlhšie.

Ja už mám vytetované obočie, môžete mi ho opraviť ?

Môžem ho opraviť jedine v tom prípade keď už je starý permanentný makeup veľmi bledý. Tmavý PMU sa bohužiaľ prekryť ani opraviť nedá pretože po zahojený stará farba víde vždy na povrch pretože sa nachádza v hlbšej vrstve kože. V takýchto prípadoch je vhodné tetovanie najskôr odstrániť laserom a až potom vytetovať nové obočie. Predchádzajúci permanentný makeup opravujem len púdrovou metódou.Ak máte starý permanentný makeup, je potrebné poslať fotografiu prostredníctvom sms alebo whatsapp na číslo +421949226726